SV. POTVRDA 2020.

obavijest krizmanicima

-DRAGI PRIPRAVNICI ZA SV. POTVRDU I DRAGI RODITELJI !

OD NADBISKUPIJE POTVRĐEN  TERMIN ZA SV. POTVRDU:

SUBOTA ,29.08.2020.  U:  9.00 SATI -OŠ STENJEVEC : 8A , 8B, 8C

11.00 SATI-OŠ D. TADIJANOVIĆ: 8A, 8B, 8C i DRUGE ŠKOLE 5 KRIZMANIKA

DOĐITE PRIPRAVNICI U CRKVU SV. NIKOLE :PONEDJELJAK 15.06.2020.U 19.15. SATI

ILI UTORAK 16.06.2020. U 19.15.SATI

ILI SRIJEDU 17.06.2020. U 19.15.SATI Mario župnik

POŠTOVANI PRIPRAVNICI ZA KRIZMU I POŠTOVANI RODITELJI !

TEMELJEM UPUTA ZAGREBAČKOG NADBISKUPA JOSIPA KARDINALA BOZANIĆA O LITURGIJSKIM SLAVLJIMA TIJEKOM PANDEMIJE,DRŽIMO SE PREPORUKA STOŽERA , PRATIMO SITUACIJU .

NEKI RODITELJI SMATRAJU DA NISU DOVOLJNO INFORMIRANI S PRAVOM MOGU TAKO ZAKLJUČITI.

KAO ŽUPNIK MOGU PONOVITI ŠTO SAM REKAO KRIZMANICIMA U LIPNJU NA RODITELJSKIM SASTANCIMA :

U CRKVI CENTRALNI DIO ,BIT ĆE PRED OLTAROM KRIZMANICI I NJIHOVI KUMOVI I KUME, POŠTUJUĆI RAZMAK OD KRIZMANIKA DO KRIZMANIKA. KOD VRATA BIT ĆE RODITELJI, BRAĆA, SESTRE. PRED ULAZOM U CRKVU NA KLUPE MOGU SE SMJESTITI TAKOĐER RODITELJI BRAĆA I SESTRE TE OBITELJI KUMOVA.

DJEDOVI I BAKE, RODBINA- MOGU BITI U DVORIŠTU, ALI BOLJE DA SE NE POZIVA RODBINA I PRIJATELJI.

DJEDOVI I BAKE NE MOGU U CRKVU - RADI NJIHOVA ZDRAVLJA , DA IH ZAŠTITIMO .

ZATO IMAMO I DVA TERMINA SLAVLJA SV. POTVRDE PO 60 KRIZMANIKA.

NEMA ZAJEDNIČKE FOTOGRAFIJE PO RAZREDIMA, POSLIJE SV. MISE MOŽE SE OBITELJ FOTOGRAFIRATI S KRIZMANIKOM I KUMOVIMA PRED CRKVOM,  PRED KAPELICOM GOSPE FATIMSKE ILI PRED RASPELOM( SVAKI ĆE DOBITI DVIJE FOTOGRAFIJE S PODJELJIVANJA SV. KRIZME I JEDNU FOTOGRAFIJU S OBITELJI).

KRIZMANICI ĆE U TJEDNU PRED PRIMANJE SV. KRIZME -OD 25.08. DO 28.08.2020. DOLAZITI POPODNE NA SV. ISPOVIJED, BIT ĆE OBJAVLJEN TOČAN RASPORED I U KOLIKO SATI.

SVAKI RODITELJ(JEDASN OD RODITELJA) ĆE POTPISATI SUGLASNOST DA DIJETE MOŽE SUDJELOVATI U SLAVLJU

SV. POTVRDE , 29.08.2020. po uputama nadbiskupa i u skladu s odredbama stožera, a svaki krizmanik će suglasnost dobiti u Crkvi kad se bude ispovijedao.

Mario Bičak, župnik